LEGO® Education w Częstochowie

Kolejna Szkoła umożliwia uczniom naukę w ciekawy i angażujący sposób, dzięki systemowi LEGO® Education!

28 września w Szkole Podstawowej nr 41 im. Jana Matejki otwarto pracownię LEGO Education.  Jej uruchomienie – dzięki wsparciu finansowemu miasta – pomoże w nowoczesnym kształceniu kompetencji kluczowych.

Dzieci chętnie sięgają po klocki Lego, aby urzeczywistnić swoje wyobrażenia, wizje i zamysły. Ich wyjątkowość polega na tym, że zabawa jest zarazem nauką konstruowania, logicznego myślenia, współpracy, a także – co cenione jest bardzo na kolejnych stopniach edukacji, a potem w pracy – radzenia sobie z napotykanymi problemami. Powstające podczas zabawy konstrukcje mogą przybierać za każdym razem coraz to inne formy, ewoluować, udoskonalać się. Liczba konkretnych kombinacji zależy jedynie od wyobraźni i kreatywności dzieci. Pracownia edukacji poprzez klocki LEGO pozwala realizować nowoczesną, rozwijającą kluczowe kompetencje edukację, a możliwości takiej pracowni podsuwają rozmaite pomysły także samym nauczycielom.
 
Pracownię LEGO Education w Szkole Podstawowej nr 41 im. Jana Matejki otwarto 28 września. Razem z dyrektor szkoły Joanną Woźniak w otwarciu wziął udział naczelnik miejskiego Wydziału Edukacji Rafał Piotrowski. Wśród gości była też konsultantka LEGO Education, nie zabrakło nauczycielek i nauczycieli SP nr 41 oraz rodziców.
 
W nowo udostępnionej pracowni nauczycielka informatyki Agnieszka Głowacka poprowadziła zajęcia – oprócz zestawów LEGO, dzieci korzystały z tabletów i tablicy interaktywnej. A pracowały nad dwoma projektami – gokartem z wyrzutnią sprężynową i programowaniem łazika marsjańskiego. Jako że takie zajęcia wciągają, zaangażowali się w nie czynnie także dorośli goście…

Uruchomienie tego rodzaju pracowni w SP nr 41 było możliwe dzięki wsparciu miasta – na dostosowanie sali z funduszy Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Częstochowy przeznaczono niemal 32,5 tys. zł. Z kolei na wyposażenie nowej pracowni w sprzęt (także tablety) wydano łącznie ok. 28 tys. zł – również z funduszy wydziałowych.  

Źródło: UM Częstochowy

Więcej artykułów

Uncategorized

Laboratoria Przyszłości: Indywidualne konsultacje dla szkoły

Na co przeznaczyć fundusze pozyskane z programu Laboratoria Przyszłości? Które wyposażenie będzie najlepsze dla szkoły? Podczas indywidualnych konsultacji pomożemy Wam stworzyć idealną pracownię robotyczną. Umów się już dziś!